Movember

Hlavním cílem celosvětové charitativní organizace Movember Foundation je pozitivní změna v oblasti zdraví mužů. Opomíjené zdravotní potíže, stud a špatný psychický stav vedou často ke krajním řešením. Nadace Movember se zaměřuje na čtyři klíčové oblasti, které mají trvalý dopad na zdraví mužů – rakovina prostaty, rakovina varlat, špatný psychický stav a nedostatek pohybu – a podstatou její práce je šíření informací nejen o nemocech a potížích samotných, ale i o možnostech léčby, podpoře nemocných a o akademických a klinických institucích, s nimiž dlouhodobě spolupracuje.

V roce 2003 se v australském Melbourne sešli u piva dva kamarádi, pánové Travis Garone a Luke Slattery, aby prodiskutovali možnosti návratu nošení knírku, zapomenutého módního trendu. Jejich prvotní myšlenka byla zcela jednoduchá – vyzvat své kamarády a známé k pěstování vlastního knírku. Inspirováni maminkou jednoho z přátel, která se aktivně zabývala sháněním peněz na léčbu rakoviny prsu, se rozhodli spojit snahu o návrat knírku na módní scénu s podporou kampaně na léčbu rakoviny prostaty. Prvních 30 mužů se do této výzvy zapojilo s takovým nadšením, že v roce 2004 předalo hnutí Movember první šek společnosti Prostate Cancer Foundation of Australia (PCFA) a počet jeho členů se zvýšil na 480 během jediného roku. Od té chvíle se vybralo více než 13 miliard Kč, které byly použity na financování 1000 programů a řady příznivců a podporovatelů projektu se rozrostly na neuvěřitelných 5 milionů lidí. Muži s knírkem prostě frčí!


Naše firma se rozhodla podpořit tento projekt, protože:

  1. Muži jsou fajn a zaslouží si podporu v těžkých chvílích.
  2. Knírek je pro nás znakem gentlemanství, elegance, daného slova, které platí a pevného podání ruky.
  3. Muži o závažných nemocech nemluví a většinou se jich bojí. Chceme podpořit myšlenku otevřené komunikace a ukázat všem nemocným mužům, že v tom nejsou sami.